A máme tu první téma našeho FF-kroužku.. Tady je. Příjemnou zábavu.

Honba - 4.díl

19. srpna 2011 v 10:27 | Dimka |  Skryté
Pobaveně jsem se uchechtla. "Máte štěstí, dnes vás nesním." Ladně jsem se otočila na vysokém podpatku a vyšla ze sklepa. Myria pevně zamknula dveře a společně jsme se vydaly po schodech nahoru do obýváku.
Tam stál Adrian a naše strigojí parta s pěti lidmi. Nedělala jsem si hlavu z toho, že Adrian nadává nad mrtvím tělem a rozběhla se k člověku, který byl nejblíž. Byla to žena a páchla levnou voňavkou. Odhrnula jsem jí dlouhé blond vlasy z krku a ledabile sena ní usmála. Ukázala jsem přitom svoje bílé tesáky. Sklonila jsem se k jejímu hrdlu a prokousla jí krkavici. Krev měla kiselou. Když jsem ji vysála, pustila jsem ji na zem.
"To nemáte nic lepšího?" Zeptala jsem se trochu podrážděně a přitom Adriana propichovala pohledem.
"Ne, nemáme. Rose můžeš mito vysvětlit?" Nečekala jsem, že mi odpoví na mou otázku, ale na tohle jsem měla jednoznačnou odpověď.
"Nechtěl mě poslechnout a jít do sklepa." Pokrčila jsem rameny.
"Děláš si ze mě srandu? Co jsem ti řekl o tom sklepě Rose." Rozlítil se a dal mi silnou facku přes tvář. Nečekala jsem, že by se na něco takového zmohl, ale teď.. Vrhla jsem se na něj a jednou ranou ho poslala k zemi. Ostatní strigojové jen přihlíželi. Skočila jsem na Adriana a přišpendlila ho tak k zemi. Sklonila jsem se nad něj a tesáky ho škrábla do krku.
"Tohle už nikdy nedělej. Mohlo by se ti to vymstít." Řekla jsem výhružně a pustila ho. Odešla jsem nahoru do svého pokoje a nechala tak Adriana na pospas posměchu strigojí bandy.
Následujícího dne, v dobu kdy jsem odpočívala nad knihou, mě vytrhl z relaxování zvláštní pach. Odložila jsem knihu a zavětřila. Bylo mi to hned jasné. V dolních patrech jsou morojové a dhampýři. Muselo jich být hodně, protože ta vůně úplně přehlušila pach strigojů. Myslela jsem si, že tu máme nějaké jídlo a tak jsem slezla po schodech dolů. Neslyšně a nepozorovaně. To co jsem viděla bylo příšerné.
Hned pod schody ležela Maria. Měla srdce probodnuté kůlem. Rozhlédla jsem se a viděla, že dveře do sklepa jsou otevřené. Někdo musel přijet osvobodit Dimitrije a Michaila. Cítila jsem jak se někdo přibližuje. Vyletěla jsem nahoru do chodby. Tam už stál Adrian.
"Co se to děje?" Zeptal se šeptem.
Zatáhla jsem ho do otevřených dveří. "Morojové. Přišli si pro Dimitrije a Michaila."
"Tak jdeme na ně, ty porazíme." Jeho odhodlání bylo v tuhle chvíli úplně zbytečné.
"Ne je jich mnoho a ostatní už zabili." Vykoukla jsem ze dveří a neslyšně se přiblížila ke schodům. Cítila jsem pach dhampýra. Počkala jsem za rohem skočila na něj. Neznala jsem toho strážce, ale neměl šanci. Zlomila jsem mu vaz, jako by nic.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ajka Ajka | Web | 25. srpna 2011 v 20:20 | Reagovat

Ahoj. Omlouvám se, že píši pod tento článek, ale nevěděla jsem, kam jinam to napsat. Psala/i jste mi na blog, že byste si rádi vyměnili ikonky. Tak jen pro jistotu píši, že si je ráda vyměním:)
Ajka

2 Dimka Dimka | Web | 26. srpna 2011 v 22:07 | Reagovat

Dobře, my už tu tvou tady máme :)

3 Casion Casion | Web | 8. září 2011 v 7:07 | Reagovat

zdravím!!! písal/a si mi o spriatelenie... prepáč, ale mám už veľa SB a tak spriateľujem už len výnimočne, takže nie... ale ďakujem ti za záujem a dúfam, že môj blog ešte niekedy navštíviš...

4 Nina Nina | 15. prosince 2012 v 8:13 | Reagovat

Ahoj,kdy bude pokracko?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama